[ŽIVOTNÍ MATRIX] A V JAKÉ FÁZI "MATRIXU" JSTE PRÁVĚ TEĎ VY?

30.05.2022

Většina z nás viděla aspoň jednou film Matrix.

Je to mnohovrstevnaté dílo o životní volbě každého z nás, pro lepší "pochopitelnost" (skrytě) zakódováno do příběhu modré a červené pilulky.

Můžeme pouze spekulovat kolik z nás žije ve snu s modrou pilulkou na nočním stolku a kolik z nás již pochopilo, že je to s tím světem kolem nás (možná) trochu jinak.

I tak ten kdo tu "záhadu" Matrixu rozlouskl nemá zdaleka vyhráno.

Tzv. všeobjímající a všeprostupující "Systém" (ve filmu Matrix) nás totiž drží v kontinuální iluzi makajících politiků, akcií které mají nějakou hodnotu, válek za svobodu a "existujících" peněz, bez kterých se v životě neobejdeme.

A my běháme jak ta "veverka v bubnu", dokud se nezhroutíme nebo v tom lepším případě se nám nerozsvítí (aspoň částečně) v hlavě.

👉 Pro ty s modrou pilulkou je to co píšu i podstata filmu Matrix pouhým sci-fi.

👉 Pro ty z nás s červenou víme, že Matrix není sci-fi, ale dokumentární pořad.

Modří klidně sní a bdí svůj (někdy lepší, někdy horší) život, červení hledají cestu z Matrixu ven.

Kdo už to pochopil a ví, že náš "vnitřní Matrix" existuje rovněž ví, že cesta z něj není tak jednoduchá.

Vede totiž přes zásadní pochopení našeho Bytí, smyslu života a pak cestou necestou za tím možná v našem životě nejdůležitějším.

A tím je naše nezávislost.

Nezávislost na fake zdravotním, bankovním, energetickém a konec konců i politickém systému, který nás svorně všechny vysává jako pijavice.

Cesta od pomyslné červené pilulky k bílé, kterou je právě ta naše nezávislost a za sní schovaná tolik v současné době přetřásaná svoboda je mnohdy strastná.

Spousta z nás tu cestu vzdá a naopak jiní Duchem svobodní ji zvládnou.

Jsem rád, že jsem na svojí cestě, dělám vše co můžu a pevně věřím v Boží spravedlnost a v to co se píše v mnoha moudrých knihách - "člověče přičiň se a ostatní Ti bude přidáno".

Za sebe můžu říct, že je to cesta skvělá, plná poznání a v mnohém obohacující, s výzvou občas se měnící pilulky ve Vaší dlani.

Tak co, kterou pilulku máte ve Vaší ruce právě teď Vy?


Přečtěte si tento článek autora na: LinkedIn | GAB | MeWe | VKontakte |