[PRAVDA] PRAVDA JE HORKÉ ZBOŽÍ

11.10.2022

Kdo by to řekl, že se stane pravda necelých 33.let po sametové revoluci "horkým" zbožím.

  • Kdo by řekl to, že spousta z nás kteří jsme bojovali v roce 1989 za naši svobodu a demokracii budeme znovu flagrantně umlčováni a cenzurováni*.
  • Kdo by to řekl, že Ti ze Západu, za kterými jsme se bezhlavě hnali v roce 1989, nás pomalu, ale jistě o naše občanské svobody a práva připraví.
Cenzura mého článku na síti LinkedIn
Cenzura mého článku na síti LinkedIn

Nejprve o svobodu slova a pak i jako zavržení hodné "dezinformátory a podvratné živly" i o svobody ostatní.

Kdo by řekl to, že se tak rychle vrátíme oklikou do komunizmu "s jeho lidskou neoliberální tváří".

Vzpomínaje na rok 1989 musím říct, že jsme toho měli mnohdy s kolegy ze stávkového výboru (FT VUT ve Zlíně) v listopadu a prosinci 1989 plné zuby.

STBáci nás tehdy, kdy ještě nebylo jasné jak to všechno dopadne, sledovali na každém kroku. Šmírovali nás a sabototali naši práci, kde jenom mohli.

Vzpomínám si, že jako mladému členu stávkového výboru odpovědnému za zakládání OF 🇨🇿 mi při lidovém setkání v Rudém říjnu Otrokovice (nynější Barum Continental) vypnuli v celém areálu rozhlas, abych nemohl tehdy jako 20.letý mluvit k několika tisícovému davu.

Poradili jsme si (tehdy přistavením hasičského vozu s ampliónem) a poradíme si i teď.

Je to totiž velké probuzení, když si uvědomíte, že mnohdy pohrobci těch, které rodiče s rudou knížkou v listopadu 1989 nechali doma (kdyby se náhodou něco na ulicích semlelo), Vás v současné době šmírují, nepokrytě kádrují a cenzurují Vaše příspěvky.

Je to velké probuzení, když se "západní" společnosti ke kterým jsme na počátku tzv. demokracie a rozvoje kapitalismu (nejenom) v 🇨🇿 vzhlíželi, staly klikou nového monstra omezování svobody slova a cenzury.

Je to velké probuzení do reality, kdy se jim podařilo rozdělit do té doby soudržný český 🇨🇿 národ na desítky spolu se nesnášejících a do krve bojujících skupin.

Nu co už, život jde dál.

A tak pomalu ale jistě, stejně jako to bylo před rokem 1989, se člověk znovu chystá zpátky do "autorského" disentu.

Na platformy a do komunit, kde se necenzuruje názor člověka, byť by sebevíc nesouzněl s předkládaným narativem "nové" (nejenom politicky) korektní doby.

Zpátky do náručí rodiny, s milovanou manželkou a skvělými dětmi, té pravé rodiny, která je základem a jedinou léty ověřenou platformou šťastného života každého svobodného člověka.

Posilněni další životní zkušeností a stále se vracející otázkou v hlavě, jestli pak to v tom roce 1989 nebyla všechno jenom velká hra.

Pomalu ale jistě tomu začínám věřit.

Kdo by to řekl ... 


Přečtěte si tento článek autora na: 

LinkedIn | GAB | MeWe | Twitter | Instagram | Facebook |