[BIG PHARMA] HISTORIE PODVODŮ, KORUPCE A POUŽÍVÁNÍ AFRICKÝCH DĚTÍ JAKO LIDSKÝCH POKUSNÝCH KRÁLÍKŮ SPOLEČNOSTÍ PFIZER

09.08.2022

Jak se společnosti Pfizer podařilo změnit svoji image na spasitele lidstva?

Jednou z nejvýznamnějších kulturních transformací posledních dvou let byla nově nalezená oslava farmaceutického průmyslu.

Odvětví farmaceutického průmyslu (Big Pharma) sužované desetiletími podvodů, korupce a kriminality se během krize covid-19 rychle přejmenovalo na zachránce lidstva.

Ale ve své podstatě se nic nezměnilo. 

Big Pharma stále hlavně zhodnocuje zisky akcionářů více než životy lidí.

Regulační agentury po celém světě stále fungují jako otočné dveře k farmaceutickým gigantům, které je prý regulují.

Big Pharma stále dominuje lobbistickému úsilí ve (nejenom) Washingtonu DC a každý rok utrácí miliardy za reklamu farmaceutických produktů.

Navzdory notoricky známé zkorumpované povaze farmaceutického průmyslu generální ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla během rozhovoru v listopadu 2021 prohlásil, že malá skupina "lékařů", kteří záměrně šíří "dezinformace" kritické k narativu vakcíny Pfizer, jsou "zločinci".

Bourla jako by zapomněl na historii své vlastní společnosti.

Dlouhá historie kriminálního chování společnosti Pfizer

  • V roce 1992 společnost Pfizer souhlasila s tím, že zaplatí mezi 165 miliony a 215 miliony USD za urovnání soudních sporů vzniklých v důsledku zničení její Bjork-Shiley Convexo-Concave srdeční chlopně, která v té době měla za následek téměř 300 úmrtí a do roku 2012 měla za následek 663 úmrtí. .
  • V roce 1994 společnost Pfizer souhlasila s tím, že zaplatí 10,75 milionu dolarů za urovnání tvrzení ministerstva spravedlnosti, že společnost lhala, aby získala federální souhlas pro mechanickou srdeční chlopeň, která praskla a zabila stovky pacientů po celém světě. V rámci dohody se společnost Pfizer také zavázala, že v příštích letech zaplatí 9,25 milionu dolarů za sledování pacientů, kteří obdrželi zařízení v nemocnicích Správy veteránů, nebo zaplatili za jeho odstranění. Dohoda byla kritizována aktivisty za práva spotřebitelů, kteří naléhali na vládní úředníky, aby vznesli trestní obvinění, a lobovali za přísnější občanskoprávní trest pro multimiliardovou společnost, která zakrývala obavy o bezpečnost, i když zařízení zabíjelo pacienty.
  • V roce 1996 společnost Pfizer podala experimentální lék během klinické studie na 200 dětech v Nigérii, ale nikdy rodičům neřekla, že jejich děti byly předmětem experimentu. Jedenáct dětí zemřelo a mnoho dalších mělo vedlejší účinky, jako je poškození mozku a selhání orgánů. Zpráva nigerijského ministerstva zdravotnictví dospěla k závěru, že experiment byl "ilegálním pokusem s neregistrovanou drogou", "jasným případem vykořisťování nevědomých" a porušením nigerijského a mezinárodního práva. Společnost Pfizer nezískala souhlas ani neinformovala pacienty, že byli předmětem experimentu, nikoli příjemci schváleného léku.
  • V roce 2002 společnost Pfizer souhlasila, že zaplatí 49 milionů dolarů za urovnání obvinění, že farmaceutická společnost podvedla federální vládu a 40 států tím, že si účtovala příliš mnoho za léčbu cholesterolu Lipitor. Lipitor měl v roce 2001 tržby 6,45 miliardy dolarů.
  • V roce 2004 společnost Pfizer souhlasila s přiznáním viny ke dvěma těžkým zločinům a zaplatila 430 milionů dolarů jako pokuty za urovnání obvinění, že podvodně propagovala drogu Neurontin pro neschválené použití. Společnost Pfizer souhlasila s tím, že agresivně uvádí na trh lék na epilepsii nezákonnými prostředky pro nesouvisející stavy, včetně bipolární poruchy, bolesti, migrénových bolestí hlavy a odvykání drog a alkoholu. Taktika společnosti Pfizer zahrnovala nasazování pracovníků společnosti do publika na akcích lékařského vzdělávání a uplácení lékařů luxusními výlety.
  • V roce 2008 vydal New York Times článek s názvem "Odborníci uzavírají studie zmanipulované společností Pfizer". Společnost Pfizer odložila zveřejnění negativních studií, spřádala negativní data, aby je umístila do pozitivnějšího světla, a řídila tok dat z klinického výzkumu, aby propagovala svůj lék na epilepsii Neurontin. Společnost Pfizer ukončila svůj marketingový program pro Neurontin v roce 2004 poté, co se lék stal dostupným jako generikum. Téhož roku společnost zaplatila 430 milionů dolarů za urovnání federálních trestních a občanskoprávních nároků, že jedna z jejích dceřiných společností propagovala drogu pro neschválené použití.