[KAM KRÁČÍME] KOMU TO (PO)SLOUŽÍ ?

19.01.2023

Ještě před několika lety, jsem si nedokázal představit, že na prezidenta ČR budou kandidovat dva kariérní prospěcháři, vědomí komunisté a mnohokrát usvědčení lháři.

Před 33.lety jsme byli v době sametové revoluce, jako studenti a členové stávkových výborů zataženi do nechutné hry. 

Posloužili jsme tehdy jako užiteční idioti někomu, kdo potřeboval "změnu k lepšímu".

Vzývali a podporovali jsme nového prezidenta ČR a tehdejší politiky, kteří se ve světle událostí posledních několika let, jeví úplně jinak. Byli jsme v té době unavení komunismem, bez svobody vyjádření, cestování a jakéhokoliv projevu mimo nastavený a v tehdejších médiích omílaný narativ.

Mnozí z nás jsme si toho hodně zažili a třeba i sami sobě, svým rodičům a i jiným ve svých životech něco málo dokázali. 

Většina z nás, teď po padesátce postupně zjišťuje, že jsme byli mnohdy hloupí, arogantní, sobečtí a zaslepení. 

Postupně chápeme a uvědomujeme si, že jsme žili v určité formě autohypnózy "západním světem". 

Zjišťujeme den za dnem stále více a více, že mezi komunismem a progresivním neo-liberalismem (jako současným hlavním proudem) vlastně není žádný rozdíl.

Začínáme si uvědomovat, že se vracíme oklikou cesty našeho Systémem ohlupeného, zbytnělého ega a nepochopení zpět tam, kde jsme byli před 33.lety.

Ba ještě v mnohém hůř.

A budeme si muset (pravděpodobně) zažít znovu desítky let bídného života, než si vše budeme ochotni připustit a vše si uvědomit.

V prezidentské volbě 2023 dle mého skromného názoru nemáme na výběr. Jedna varianta je totiž horší, jak ta druhá. A ani jedna bohužel není ku prospěchu nás, hrdého a svébytného českého národa.

Spousta lidí totiž v běsu každodenního materialistického života, s hypotékou na krku ztratila historickou paměť. A mladí odtrženi od svých rodinných vazeb a kořenů, si ohlupení současnou propagandou nic nepamatují.

Tudíž nám (asi) doopravdy nezbývá, než si tu etapu zakukleného neo-komunizmu s vlídnou farizejskou tváří, nově s jednou světovou vládou korporátního fašizmu zopakovat znovu.

Než se probudíme a vše si uvědomíme.

Volba je jenom a jenom na nás.

Zamysleme se nad tím prosím.

Dřív, než bude pozdě.


Pavel Vojtek

Nezávislý Blogger, Podcaster, Mentor  a Holistic cancer Survivor