[KOLAPS SRÍ LANKY] „GREEN NEW DEAL“ ZAVEDENÝ NA SRÍ LANCE PŘINÁŠÍ CHUDOBU, HLADOVĚNÍ A CHAOS

18.07.2022

Techničtí magnáti Chamath Palihapitiya a David Sacks diskutovali o tom, jak politika "Green New Deal" podporovaná Světovou bankou, MMF a ekonomickým fórem Davosem zničila Srí Lanku (v nejnovější epizodě podcastu "All In").

V nejnovější epizodě podcastu All In (celé video) vydané minulý čtvrtek diskutoval technologický miliardář a generální ředitel společnosti Social Capital Chamath Palihapitiya, který je kanadským a americkým občanem na Srí Lance, o kolapsu Srí Lanky s členem a spolu hostitelem PayPal Mafia. , Davidem Sacksem.

Palihapitiya řekl Sacksovi: 

"Někde na cestě se vedení Srí Lanky rozhodlo, že se "probudili", a tak přinutili každého farmáře, aby šel cestou tzv. bio."

"Problém s přechodem na organická a organická hnojiva byl v tom, že všechny malé farmy byly zavřeny, všechny velké farmy měly 20 až 30procentní snížení výnosu plodin a ceny potravin se zbláznily."

"To, co našli, když se snažili "woke" řekl, našli "broke" - zkrachovali."

Srí Lanka, malý ostrovní stát v jihovýchodní Asii, se zcela zhroutila poté, co "zelená" politika jejího prezidenta přivedla na mizinu národ, který již není schopen platit za jídlo, palivo nebo léky.

V roce 2019 se prezident Gotabaya Rajapaksa zavázal zakázat dovoz chemických hnojiv ve spojitosti s kampaní "Green New Deal".

"Jsem poctěn, že moje prezidentská kampaň byla uznána jako první na světě uhlíkově neutrální volební kampaň," 

napsal pan Rajapaksa na Twitteru 20. července 2020, "certifikováno @UN Framework Convention on Climate Change."

Dne 27. dubna 2021 pan Rajapaksa dodržel svůj předvolební slib o zákazu chemických hnojiv a pesticidů.

Nařídil 2 milionům zemědělců, aby přešli na ekologickou produkci, což vyvolalo prudký nárůst cen potravin a přivedlo zadlužený národ ke katastrofě [...]


Další informace o ekonomickém kolapsu Srí lanky...