[SANKCE] JAK TO NAKONEC DOPADNE?

15.04.2022

Tak jak se pomalu, ale jistě začínáme "probírat" z hypnózy mávání vlajkami a nošení různobarevných stužek, si začínáme uvědomovat důsledky (nejenom) tzv. rusko-ukrajinské války.

Kolaps Ruska se zatím nekoná. 

Ba naopak.

Tržby státních společností vyvážejících ruské nerostné suroviny pravděpodobně dosáhnou v roce 2022 rekordní výše, petrorubl posiluje každým dnem a důvěra v jejich prezidenta je nejvyšší posledních několik let.

Spíše to vypadá na rozklad a rozpad EU.

A s ním spojené nic nechápající (nejenom) české politické "elity", hledící s úžasem na vítězství vlastenců v Maďarsku, doprovázené ne méně vykulenou evropskou politickou garniturou hledící na (nemilé) výsledky prezidentských a parlamentních voleb v Srbsku, o kterých se v našich médiích raději nepíše.

Navíc visí ve vzduchu jako černý mrak (nebo spíše "černá labuť?") jako bonus "finanční bomba".

Ekonomická a finanční rozbuška, kterou si spousta z nás vůbec neuvědomuje.

A tou je každým dnem se chýlící ke konci dlouhá (od Bretton-Wood konference v roce 1944, podpořeno R.Nixonem v roce 1971) hegemonie dolaru jako rezervní měny.

Důsledky a dopady tohoto možného kolapsu, podpořeného současným prodejem ropy za petrorubly si nikdo z nás (asi) neumí představit.

To naopak, my obyčejní lidé, stejně jako podnikatelé si vesele utahujeme opasky a pomalu si v nich děláme další dírku.

Nebo se nakonec najde (jako už několikrát v historii) např. národ zachránce, tak jak o něm mluvil v transu jeden z největších proroků 20. století EdgarCayce, který nám všem konečně přinese tolik potřebný klid a mír?

Uvidíme, nechejme se překvapit.

V každém případě to ale bude moc zajímavé.

Držme si naše české palce.

Budeme je potřebovat.


Přečtěte si tento článek autora na: LinkedIn | GAB | MeWe | VKontakte |