[DRAHÁ ZKUŠENOST] KDO JINÉMU JÁMU KOPÁ SÁM ...

21.04.2022

A tak nějak v rytmu vybuchujících šrapnelů v již "ztraceném" Mariupolu, mizí rovněž ukrajinské vlaječky z profilů na téměř všech (a)sociálních sítích.

To že se schyluje k největší blamáži (nejenom) EU už vidí i Ti bubny války-neválky ohlušení pro-Bruselští jásalíci.

Země EU i přes všechny proklamace (těch správných) médií jsou rozdělené (nejenom nákupem ruského plynu) víc než si kdo dokázal představit.

Inflace je nejvyšší za několik dlouhých let, drancující peněženky a úspory svých obyvatel tenšící se o desítky procent (nejenom) dražšími každodenními nákupy výrobků a služeb.

Grean Deal se pomalu, ale jistě hroutí (až na pár nadšenců aut na uhlí a.k.a. elektrických aut) neb každý soudný ekonom ví, že bez ruského plynu, hliníku, hnojiv a dalších komponent každodenní "výrobní spotřeby" to evropská unie a už vůbec ne Česko nedá.

A tak se všichni poslušní a dlouholetou manipulací ohlupení obyvatelé (s naplňující se paralelou skepticismu po šití roušek před dvěmi lety) vč. těch nejvíc "woke", probouzí do nemilé reality.

A to tu ještě nemáme rychle se blížící podzim, kdy to na lodích plující předražené zkapalnělé LNG a ani dva vlněné svetry nespraví.

Naopak už i progresivní média (a to se divím) připouští, že to nejhorší má Rusko (nejenom) s Čínou a Indií v zádech za sebou.

Úrokové sazby RCB klesly o 3%, inflace se drží pod 15% (téméř jako u nás) a výhled exportu je nejlepší za posledních několik let. Obyvatelstvo je naladěno bojově, podporující svého prezidenta snad jako nikdy před tím.

Zato naši evropští (pseudo)leadři, vč. těch poplašených českých Protektorů, zasažení Orbánovou raketou svobody, se třesou dalšího kolapsu "neo-komunistické" evropské demokracie v nadcházejících prezidentských volbách ve Francii.

Všichni totiž cítí, že ta jáma, kterou společně (nejenom) v Bruselu vykopali je pořádně hluboká.

A ten pád do ní bude devastující.

Nikam se totiž před zbídačeným, zmrzlým, vyhladovělým, (ne)mocným a před další vlnou (pseudo)mutace se třesoucím obyvatelstvem neschovají.

A žadné jiné "vrtěti psem (válkou)" jim pravděpodobně nepomůže.

Jedinou otázkou je co teď zvolí.

Téměř jistou záhubu již dávno nefunkčního slepence (kdysi) suverénních států (EU) fungujícího pouze silou vůle na "virtuálním" monetárním systému nebo s pravdou ven a přiznat, že vše co nám všem dlouhodobě vtloukali do hlav byl jenom a jenom fake.

V každém případě probudit se ve svobodné České republice, bez nesmyslných Bruselských omezení by bylo moc fine.

Nebo ne?

No sám jsem zvědavý, jak to všechno dopadne.

Ať tak nebo tak, držme si naše české palce

A něco proto každý udělejme.